UnoPro Üretim ve Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti. 26.10.2015 tarihinde Dr. Doğan Hasan tarafından kurulmuştur.

Dr. Doğan Hasan uluslararası şirketlerde 13 yıllık profesyonel mühendis ve her kademeden yöneticilik kariyerinin ardından girişimci olup KOBİ işletmesi kurarak, 5 yıl boyunca yine uluslararası şirketler için üretim yapmış, hem profesyonel kariyeri, hem de sanayicilik hayatı süresince Endüstri Mühendisliğine ait hemen hemen tüm teknik ve metodolojileri uygulamıştır.

* Kendi işletmesinde ISO/TS16949'a uygun yönetim sistemini bizzat kendisi kurmuş ve başarı ile belgelendirilmesini sağlamıştır.

* ERP sistemini danışmanlık hizmeti almadan eğitimlerini kendisi vererek devreye almış ve tüm fonksiyonları ile kullanılmasını sağlamıştır.

* Etkin raporlama sistemi kurarak işletmenin performansını ERP programı ile günlük, haftalık ve aylık bazda kontrol etmeyi hem profesyonel hayatta hem de sanayicilik hayatında mümkün kılmıştır.

* Yalın Üretim ve Toplam Verimli Bakım teknikleri ile hem profesyonel kariyerinde hem de sanayicilik hayatında eski makinelerde dahi %90'ın üzerinde OEE ile çalışan üretim sistemleri kurmuştur. 

* Kurulan bu verimli üretim sistemlerinin entegrasyonunu sağlayarak Endüstri 4.0' a uygun üretim takip, raporlama ve kontrol sistemleri kurmuştur.

* Kaizen'e, istişareye, hedeflerle ve raporlarla yönetime dayalı etkin ve otonom takımlar oluşturarak hem profesyonel kariyerinde hem de sanayicilik hayatında başarılı organizasyonlar kurmuştur.

* ERP programı ile etkin üretim planlama uygulamaları ile yurtiçi ve yurtdışı uluslararası müşterilerine tam zamanında sevkiyat yaparak A sınıfı tedarikçi olarak hizmet vermiştir.

Bu sürece paralel olarak talep ve rica üzerine Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başlamış ve gerçek sanayi problemlerinden ve uygulamalarından uzak akademik dünyaya tecrübelerini aktarmıştır.  2 sene akademisyen olarak mevcut eğitim sistemi sebebiyle öğrencilerde keşfedilemeyen potansiyeli farketmiş ve öğrencilerden oluşturduğu ekiplerle kurumsallaşma, yalınlaşma, verimlilik ve genel yönetim sorunları yaşayan diğer sanayicilere ve profesyonel desteğe ihtiyaç duyan tüm sanayi kuruluşlarına yardımcı olmaya karar vermiştir.

Bu sayede sanayi kuruluşlarına Endüstri 4.0 Süreç Danışmanlığı - Verimlilik Artırma Projeleri başlığı altında,

Yalın Üretim Yönetimi,

IATF 16949 Kalite Yönetim Sistemi,

Üretim ve Kapasite Planlama - ERP Danışmanlığı,

Zaman ve Metot Etütleri,

5S Çalışmaları

Montaj Hattı Dengeleme,

Toplam Verimli Bakım,

Değer Akış Analizleri,

Tesis Planlama,

Kalite Çemberleri, Kaizen, 8D Problem Çözme Faaliyetleri

Süreç Analizi, İyileştirme, Tasarımı

ve Almanya Aachen kökenli Verimlilik Enstitüsü IFP ile işbirliği içinde Endüstri 4.0 dijitalizasyon konularında en iyi danışmanlık hizmetini vermeyi hedeflemiştir. 

Dr. Doğan Hasan bu danışmanlık hizmetlerini verirken en yüksek empatiyi yaparak, hem hizmet alan işletmenin bir yöneticisi, hem de işletmenin sahibi bir yönetici olarak kendisini konumlandırabilmekte ve bu sayede maksimum çıktıya ulaşabilmektedir.

Dr. Doğan Hasan bu danışmanlık hizmetini; mevcut kadrosunda bulunan mühendislerin, yüksek lisans ve lisans öğrencilerinin doğrudan işletme içinde yaptığı çalışmaları yöneterek gerçekleştirmektedir.