Yalın Dönüşümde UnoPro Yaklaşımı

UnoPro Consulting olarak yalın dönüşümü operasyonel mükemmellik olarak kurguluyor ve adlandırıyoruz. Operasyonel mükemmellik; yalın üretimin beş temel ilkesine dayanır. Operasyonel olarak olabildiğince verimli, çevik ve pazardaki taleplere daha hızlı yanıt verebilen bir şirket yönetim yapısı oluşturmaya katkı sağlıyoruz.

Yalın Üretimin Temel İlkeleri

 • Değer
 • Değer Akışı
 • Sürekli Akış
 • Sürekli Çekme
 • Mükemmellik

Operasyonel mükemmellik yolculuğunuzda saha gözlemleri yaparak proses denetiminiz sonucunda ihtiyaçları tespit edip firmanıza özel bir model oluşturuyoruz. Gelişimin sürekliliğini sağlamak için gerekli teknik ve yönetsel raporlar sunuyoruz. Tüm bu süreçte uzman ekibimizle firmanıza liderlik ediyoruz, eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. 

Yalın Düşünce Sisteminin İşletmeler İçin Önemi ve İşletmelere Olan Katkısı Nedir?

Yalın dönüşümde kilit noktalardan biri, olayları yeni bir ışık altında düşünmektir. Örneğin, hâlihazırda yapmakta olduğunuz rutinleri alın ve “bunu neden takip ediyorum?” diye sorun. Bu noktada bu sorgulamalar yapıldıkça enteresan sonuçlar ortaya çıkmaya başlar. Günün sonunda neden yapıldığı bilinmeden yapılan işlerin, aslında yapılmasa da sürece kötü bir yönde etkide bulunmayacağı anlaşılır. Bu noktada, verimsizlik ve değer yaratmayan bir süreç vardır. Yalın düşünce bunları sorgulamamızı sağlayacaktır.

Yalın Üretim Danışmanlığı ile operasyonlar ve yönetim bu ilkeye göre hizalandığında daha verimli, etkili ve hızlı yanıt verebilen, hızlı geliştirmeler yapabilen bir şirket yapısı ortaya çıkacaktır. Bir kuruluş baştan bu fikre dayalı olarak planlandığında, onlara kendilerini daha verimli, etkili ve akıcı hale getiren operasyonel ve yönetsel prosedürler verilir.

Yol Arkadaşınız Olmak için Sabırsızlanıyoruz

İşletmenizin gelişime açık yönlerini analiz ederek, her boyutta çözüm önerilerimizi sağlam adımlarla oluşturuyoruz. Ardından, yönetiminiz ve ekibinizle birlikte ayrıntılı yol haritaları planlıyor ve uyguluyoruz. Dönüşüm yolculuğunuzda size rehberlik eden, çözüm odaklı bir yol arkadaşı oluyoruz.

İşletmenizde aşağıdaki problemlere benzer sorunlar yaşıyorsanız siz de artık yalın üretim danışmanlığı desteği almayı düşünebilirsiniz.

 • Kar marjı sürekli düşüyor
 • Maliyetler yüksek
 • Hatalı ürünler, müşteri iadeleri
 • Siparişler zamanında yetişmiyor
 • Yeterince satış yok
 • Stokları koyacak yer yok
 • Rakiplerin ürünleri bizde yok
 • Sürekli oluşan ekipman arızaları

Siz de yalın dönüşüm yolculuğunuzda doğru yol arkadaşı ile sürdürülebilir başarı elde etmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yalın Dönüşüm Nedir?

Yalın dönüşüm, giderleri, israfı ve hazırlık süresini azaltmak için bir şirketin iş ve operasyonel uygulamalarını iyileştirme sürecidir.

Yalın Dönüşüm Danışmanı Kimdir?

Yalın danışmanlar, işletmelerle yalın dönüşüm üzerinde çalışır. Şirketlerin iyileştirme fırsatlarını belirlemesine, her organizasyonun özel ihtiyaçlarına uygun yalın uygulamaları uygulamasına ve bu iyileştirmelerin sonuçlarını ölçmesine destek olurlar.

Yalın Dönüşüm Yolculuğu Nedir?

Bir işletmenin iş modelini daha verimli ve çevik olacak şekilde işletmeyi dönüştürme yolculuğuna verilen isimdir. Organizasyon yapıları, iş akışları, süreçleri ve sistemleri nasıl değiştirdikleri ile ilgilidir.