Hakkımızda

Endüstri Mühendisi Dr. Doğan Hasan tarafından 2015 yılında kurulan UnoPro Üretim ve Danışmanlık, kurucusu Dr. Doğan Hasan’ın Endüstri Mühendisliği uygulamaları, üretim yönetimi, fabrika kurulumu, girişimcilik - sanayicilik ve akademik alanlardaki 25 yıla yakın tecrübesi ve deneyimli mühendis kadrosu ile kurumsal büyük ve küçük firmalardan KOBİ’ye kadar her segmentteki üretim firmalarına Endüstri 4.0 - Yalın ve Dijital Dönüşüm kapsamında, fabrika kurulumundan Endüstri 4.0 dönüşümüne kadar uçtan uca hizmet veren Türkiye’nin lider eğitim ve danışmanlık kurumudur.
2018 yılında temsilcisi olduğu Endüstri 4.0 alanında faaliyet gösteren Almanya Aachen merkezli IFP (Oee.Cloud) firmasının uzmanlığını da alarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı - Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın ortak sahibi olduğu Türkiye’deki 8 Model Fabrika’nın 4’ü olan Bursa, Kayseri, Gaziantep ve Mersin Model Fabrika projelerini sıfırdan, yerli ve milli olarak geliştirmiştir.

2020 yılında Toyota Üretim Sisteminin kurucusu Shigeo Shingo önderliğinde kurulmuş olan Shingo Enstitü’nün Türkiye şubesi olarak kurumsal mükemmellik workshopları düzenlemektedir.
Aynı zamanda Almanya Bodensee Model Fabrika iş birliğiyle geliştirilen “Dijital Model Fabrika Eğitim Sistemi’’ ile Yalın ve Dijital Dönüşüme yönelik kobilere, kurumsal firmalara deneyimsel eğitim hizmetlerini vermektedir.

UnoPro 2020 yılında, İngiltere’nin önde gelen Ofqual onaylı Eğitim kuruluşu olan NOCN’nin (National Open College Network) Türkiye’deki merkezi olmasıyla birlikte Dijital Model Fabrika üzerinden uygulamalı yalın üretim eğitimleri hizmetini, Yalın ve Dijital Model Fabrika Yeterlilik Programı kapsamında sunmaktadır. Katılımcılar, yeterlilik programını başarıyla tamamlaması sonucunda NOCN onaylı sertifika almaktadır.

UnoPro, aynı zamanda işletmelerin dijital ikizini oluşturarak; üretim hatlarında oluşabilecek sorunları tespit etmeyi, var olan veya yeni ayarları test etmeyi, mevcut durumu analiz ederek yeni fikirleri simüle etmeyi ve denemeyi sağlayan, işletmenin kendi üretimine yönelik uygulamalı eğitim sistemini geliştirmektedir.

UnoPro, işletmelerin Endüstri 4.0 - Yalın ve Dijital Dönüşüm yolculuklarında deneyimsel eğitimleri ve danışmanlık hizmetini en kısa sürede en yüksek fayda elde edecekleri şekilde sunan, yalın fabrika kurulumundan Endüstri 4.0 teknolojilerinin uygulanarak dijital dönüşümüne kadar uçtan uca hizmet veren, işletmelere kurumsal mükemmellik yolculuklarında en kapsamlı ve etkin rehberliği yapan Türkiye’nin lider eğitim ve danışmanlık kurumudur.

Neden UnoPro?

Sorunların ortasında fırsatlar yatar. Bir sorun onun merkezindeki kişinin bakış açısıyla çözülemez. - Albert Einstein

UnoPro olarak hedefimiz, daha verimli, daha etkin, daha kaliteli, daha düşük maliyetli, daha sürdürülebilir, daha kurumsal sanayi kuruluşlarının oluşmasında maksimum katkıyı sağlamaktır.

  • Endüstri 4.0 - Yalın ve Dijital Dönüşüm kapsamında, fabrika kurulumundan Endüstri 4.0 dönüşümüne kadar uçtan uca hizmet veren Türkiye’nin lider eğitim ve danışmanlık kurumuyuz.
  • UnoPro Endüstri 4.0’ın çıkış yeri olan Siemens Almanya fabrikalarında üretim yönetimi ve fabrika kurulumu bilgi ve tecrübesine sahiptir.
  • 20 yılı aşkın sürelik Endüstri Mühendisliği uygulamaları tecrübesine sahiptir.
  • Kurumsal büyük ve küçük firmalardan KOBİ’ye kadar her segmentte üretim firmalarında üretim yönetimi bilgi ve tecrübesine sahiptir.
  • Türkiye’nin ikinci ama yerli ve milli olarak ilk Model Fabrikası olan Bursa Model Fabrika’nın danışmanlığını gerçekleştiren tek kurumdur.
  • Tecrübesi ve birikimi ile, sanayici bakış açısı ve empatisiyle sanayinin ihtiyacı olan gerçekçi çözümleri en hızlı üretebilecek danışmanlık kurumudur.
Geleceğe Hazır mısınız? Endüstri 4.0 Yazılımlarından Önce Endüstri 4.0 Süreçlerine İhtiyacınız Olduğunun Farkında mısınız?

Daha evvel bu konularda danışmanlık hizmeti aldınız ve somut çıktılara, istediğiniz sonuçlara ulaşamadınız mı?

Bu sorulara verdiğiniz cevaplardan tatmin olmuyorsanız, doğru sayfaya bakıyorsunuz! Sizin için muhakkak bir çözümümüz var.

Şimdi iletişime geçin!