Shingo Enstitü

Shingo Enstitü Nedir?

Shingo Enstitü, Jon M. Huntsman School of Business’ın bir parçasıdır. Onun adaşı, Toyota tarafından yapılan erken iyileştirmeleri belgelemekten ve Yalın’ı batı dünyasına yaymaktan sorumlu olan Shigeo Shingo’dur.

Shingo Enstitü eğitim sağlarken, en dikkate değer faaliyeti, organizasyonel mükemmellik sergileyen şirketlere Shingo Ödülü vermektir.

Ayrıca, “önemli bir etkiye sahip olan ve operasyonel mükemmelliğe ilişkin bilgi birikimini ilerleten” yazı için sunulan Shingo Yayın Ödülü’nü de verir.

Shingo Ödülü, bir organizasyonun kültürünün eksiksiz bir değerlendirmesine ve bunun birinci sınıf sonuçları ne kadar iyi yönlendirdiğine dayanmaktadır. Ayrıca liderlerin ilkelere ve kültüre odaklanma derecesini ve yöneticilerin her düzeyde ideal davranışları yönlendirmek için sistemleri uyumlu hale getirmeye odaklandıklarını da gözlemler.

Shingo Modeli’nin sürekli iyileştirme boyutu altında bir ilke olan değer akışı “müşteriler için değer, gerçek talebe ve sürekli ve kesintisiz bir akışa yanıt olarak yaratıldığında en üst düzeye çıkar” fikri etrafında toplanmıştır.

Peki, Shingo eğitimi nedir?

Shingo Eğitimi Mükemmelliği Keşfet programı, Shingo Yol Gösterici İlkeleri ve Kurumsal Mükemmelliğe Üç Öngörüyü tanıtan iki günlük temel bir atölye çalışmasıdır. Kurumsal Mükemmelliğin kuruluşlarına nasıl fayda sağlayabileceği konusunda Liderler ve Yöneticiler arasında farkındalık yaratmak için tasarlanmıştır.

Unutmayın, UnoPro, Akademik, profesyonel yöneticilik, girişimcilik ve sanayicilik bilgi ve tecrübesine sahip Türkiye’nin tek eğitim ve danışmanlık kurumudur. Kurumsal firmalardan KOBİ ve küçük işletmelere kadar her segmentten üretim firmasındaki üretim yönetimi bilgi ve tecrübesine sahip olan UnoPro, Türkiye’nin ilk yerli ve milli Model Fabrika’sında sanayinin dijital ve yalın dönüşümü için size özel hazırlanmış eğitim müfredatı ile önce yalınlaşmanıza ve daha sonra Endüstri 4.0’a uygun bir şekilde dijitalleşmenize yardımcı olur. Hemen iletişime geçin!

Shingo Enstitü Nedir?” için bir geri bildirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir