Dijital Dönüşüm Blogları

ERP Eğitimleri

ERP eğitimleri, Kurumsal Kaynak Planlaması sistemini kullanan kuruluşlar için olmazsa olmaz bir adımdır. 

ERP eğitiminin faydaları başlıca şu şekilde sıralanır:

  • Yeni çalışanların sistemde kolayca hızlanması
  • Görevleri en verimli şekilde yerine getirmek
  • Püf noktalar ve ipuçlarını keşfetmek
  • Yeni özellikler ve işlevler hakkında bilgi edinmek

1. Yeni Çalışanların Sistemde Kolayca Hızlanması

Her yeni çalışan için en önemli adımlardan biri, şüphesiz öğrenme sürecini kolayca atlatmaktır. ERP eğitimleri ise bunun için en etkili yoldur. ERP sistemi sayesinde temel şirket süreçleri ve metodolojilerinin pek çoğu oldukça hızlı bir şekilde aktarılabilir. Çalışanların gerekli eğitimi alarak ERP sistemini nasıl doğru şekilde kullanacaklarını bilmeleri, şirketin başarısını etkileyen en önemli unsurlardan biridir. 

2. Görevleri En Verimli Şekilde Yerine Getirmek

ERP sistemi aktif hale geldikten sonra kullanıcılar, almış oldukları ERP eğitimleri sayesinde sistemi oldukça rahat şekilde kullanırlar. Eğitim sürekli olarak sağlanmadığı durumda ise;

  • Sistemi kullanmanın daha iyi bir yöntemi keşfedilemez.
  • Yanlış ve verimsiz süreçler ile iş akışları, sorunun devam etmesine yol açar. Aynı zamanda yeni çalışanlara da bu bilgiler yanlış şekilde aktarılacaktır.

3. Püf Noktalar ve İpuçlarını Keşfetmek

ERP sistemini kullanılırken pek çok kişinin bilmediği şeyleri yapmanın bazı yolları vardır. Bu bilgiler genellikle hiç belgelenmezler ya da unutulan belgeler arasında zamanla kaybolurlar. ERP eğitimleri ise bu değerli bilgileri ortaya çıkarmanın en etkili yoludur. Bu eğitimler genelde ya doğrudan ERP şirketinden ya da ERP Destek firmasından alınabilir. Bu eğitimlerin bir diğer kaynağı da kullanıcı grup toplantıları ve konferanslarıdır.

ERP eğitimlerinde öğrenilecek püf noktalar ve ipuçları, zaman ve para yatırımına fazlasıyla değecektir. Çünkü bu eğitimlerde öğrenilen altın değerindeki bilgi ve tüyolar, sistemin kullanıcılarına uzun yıllar boyunca devam edecek süreç değişiklikleri sağlayabilir. 

4. Yeni Özellikler ve İşlevler Hakkında Bilgi Edinmek

ERP eğitimleri sırasında sıkça şirketinizde dağıtılandan daha yeni sürümde bulunan ya da şirketinizin henüz lisanslamadığı bir modül olan işlevsellik hakkında çeşitli bilgiler verilir. Bu özellikleri keşfetmek ve anlamak, şirketin sistemi kullanımı çok daha verimli bir hale getirebilir.  

Unutmayın fabrika kurma ve taşıma konularında da oldukça deneyimli olan UnoPro, Akademik, profesyonel yöneticilik, girişimcilik ve sanayicilik bilgi ve tecrübesine sahip Türkiye’nin tek eğitim ve danışmanlık kurumudur. Kurumsal firmalardan KOBİ ve küçük işletmelere kadar her segmentten üretim firmasındaki üretim yönetimi bilgi ve tecrübesine sahip olan UnoPro, Türkiye’nin ilk yerli ve milli Model Fabrika’sında sanayinin yalın ve dijital dönüşümü için size özel hazırlanmış eğitim müfredatı ile önce yalınlaşmanıza ve daha sonra Endüstri 4.0’a uygun bir şekilde dijitalleşmenize yardımcı olur. Hemen iletişime geçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir